Zalety usuwania wgnieceń metodą PDR 

usuwanie wgniecen

Intensywne gradobicie, akty wandalizmu czy wypadki komunikacyjne to najczęstsze przyczyny pojawiania się wgnieceń na karoserii samochodu. Kierowcy wówczas zastanawiają się, czy naprawa jest opłacalna oraz wybierają najskuteczniejszą metodę usunięcia wgnieceń. Na szczególną uwagę zasługuje PDR, czyli Paintless Dent Repair, która nie wymaga lakierowania. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Jakie przynosi efekty?

Szybko i stosunkowo niedrogo 

Kierowcom, którzy muszą oddać pojazd do serwisu blacharsko-lakierniczego, zwykle zależy na czasie.  Auto bowiem często służy im do codziennych dojazdu do pracy, więc naprawa trwająca przez tydzień była sporym problemem. O to, ile może potrwać taki serwis, zapytaliśmy specjalistę z firmy zajmującej się usuwaniem wgnieceń metodą PDR Real Auto Service Studio z Warszawy, który wyjaśnił:

– Kierowcy, którzy decydują się na usuwanie wgnieceń za pomocą lakierowania, często narzekają na to, że takie prace długo trwają. W przypadku wypychania albo wyciągania wgnieceń przy pomocy metody Paintless Dent Repair czas jest znacznie krótszy. Jeśli chodzi o niewielkie wgniecenia, to zwykle udaje się przeprowadzić serwis w ciągu kilku godzin do maksymalnie jednego dnia roboczego.

Mówiąc o oszczędności, warto również wspomnieć o tym, że metoda PDR jest tańsza od lakierowania karoserii. Może mieć to znaczenie dla właścicieli wielu aut, ponieważ naprawy powypadkowe bywają naprawdę kosztowne.

Jakie efekty można otrzymać dzięki metodzie PDR? 

Atrakcyjna cena i szybkość usługi to nie jedyne zalety, które niesie za sobą wybór naprawy wgnieceń metodą PDR. Warto również zwrócić uwagę na efekty, które można dzięki temu otrzymać. Niezwykle ważne jest to, że serwis odbywa się całkowicie bezinwazyjnie. W praktyce oznacza, że oryginalna kolorystyka oraz powłoka zostaną zachowane, czego nie można powiedzieć o innych metodach. W efekcie pojazd nie straci na wartości rynkowej. Często zdarza się tak, że osoby, które planują sprzedać auto, zastanawiają się nad użyciem szpachli.

Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ przeprowadzone prace zostaną zauważone gołym okiem, co utrudni znalezienie kupca. Osoby zainteresowane zakupem nierzadko korzystają z mierników do sprawdzenia grubości powłoki lakierniczej. Podsumowując, wypadek komunikacyjny, gradobicie czy akt wandalizmu to sytuacje, po których wystąpieniu warto zdecydować się na likwidację wgnieceń z karoserii metodą PDR. Należy jednak pamiętać, że to blacharz musi ocenić, czy można ją zastosować. Czynnikami wykluczającymi mogą być poważniejsze uszkodzenia lakieru albo załamania blachy.