Coraz więcej Polaków święta spędza w hotelach

gdzie spedzamy swieta

Jak wynika z badań, Polacy coraz częściej wyjeżdżają na święta Bożego Narodzenia. Liczba osób, które decydują się spędzić okres świąteczny i sylwestrowy poza domem, rośnie z roku na rok i przekroczyła 25%. Większość z nich udaje się do hoteli, które przygotowują bogatą ofertę bożonarodzeniową. Spróbujemy wyjaśnić, dlaczego coraz więcej Polaków święta spędza w hotelach.

Boże Narodzenie pod Tatrami

Święta Bożego Narodzenia nadal postrzegane są jako wyjątkowe i rodzinne. Mimo tego coraz więcej osób decyduje się na świąteczny wyjazd do hotelu. Prawdopodobnie męczy ich przedświąteczna gorączka, a z drugiej strony nie chcą zrezygnować z magii świąt. Dlatego poszukują miejsc wyjątkowych, w których beztrosko przeżyją rodzinne Boże Narodzenie. Takim miejscem jest Zakopane i jego okolice, gdzie bożonarodzeniową atmosferę czuć na każdym kroku. Święta w zimowej aurze pod Tatrami to wyjątkowe przeżycie okraszone góralską tradycją i zwyczajami.

Jak znaleźć dobry hotel na Boże Narodzenie?

Jeśli planujesz świąteczny pobyt w górach, zawczasu zarezerwuj wygodny hotel. Musisz pamiętać, że Zakopane jest miejscem szczególnie obleganym o tej porze roku. Najlepszym wyborem będzie znalezienie kameralnego hotelu, który usytuowany jest w cichym i spokojnym otoczeniu, z dala od zgiełku miasta. Takim obiektem jest położony w Kościelisku  w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego Hotel Eco Tatry. Urokliwy hotel z widokiem na Tatry mieści się blisko dolinek wrzynających się w masyw Giewontu. Właściciele hotelu przykładają dużą wagę do ekologii. Hotel ogranicza emisję odpadów i wykorzystuje energię odnawialną.

Świąteczne pakiety pobytowe

Dobre hotele bardzo często zapraszają turystów na pobyty świąteczne i sylwestrowe w ramach atrakcyjnych pakietów. Oferują zakwaterowanie w komfortowych pokojach, najczęściej urządzonych w klasycznym góralskim stylu. Serwują smaczne i pożywne śniadania, które przygotowane są z lokalnych produktów. Pakiety świąteczne przewidują tradycyjną kolację wigilijną w niezwykłej atmosferze i niebanalnej scenerii z udziałem  prawdziwej kapeli góralskiej na żywo. Pobyty urozmaicone są także nielimitowanym dostępem do strefy SPA, w której można relaksować się po dniu pełnym wyzwań i atrakcji.