Kurs żeglarski – dlaczego warto go ukończyć?

zeglowanie

Panuje swego rodzaju myślenie, że do prowadzenia nawet małego jachtu trzeba specjalnych uprawnień, których zdobycie trwa latami. Jest to oczywiście nieprawda. Prowadzenie chociażby motorówki nie jest aż tak trudne, jak może się wydawać, a kurs żeglarski trwa tydzień, maksymalnie dwa. Po zdaniu egzaminu kończącego kurs, zdobywamy uprawnienia i możemy samodzielnie stanąć za sterem.

Jak wygląda kurs żeglarski?

Jeśli interesuje nas rekomendowany i sprawdzony kurs żeglarski we Wrocławiu, to w tym mieście taki z całą pewnością znaleźć można. Przy okazji wykonać można kurs holowania narciarza wodnego, kurs na sternika lub kurs radiooperatora SRC.

Jak wygląda kurs żeglarski? W zasadzie nie różni się on od kursu na prawo jazdy, tylko część praktyczna zamiast na drodze, ma miejsce na wodzie. Część praktyczną poprzedza oczywiście część teoretyczna. Co ciekawe, kurs żeglarski można wykonać znacznie szybciej niż ten na prawo jazdy i wystarczy mieć 14 lat, by się na niego zapisać.

Kurs żeglarski – co warto o nim wiedzieć?

Aby zdobyć wymarzone uprawnienia do prowadzenia motorówki czy jachtu, trzeba zdać zarówno część praktyczną, jak i teoretyczną. Jeśli chodzi o praktyczną część kursu, podczas jej trwania kursant uczy się obsługi i kierowania daną maszyną. Poza tym, wymagana jest umiejętność sprawnego manewrowania oraz wydawania komend członkom załogi.

Jeśli chodzi natomiast o część teoretyczną, wiedzy, którą musi posiąść kursant jest całkiem sporo. Dotyczy ona między innymi postępowania w przypadku wypadków na wodzie i udzielania pomocy czy znajomości przepisów. Poza tym kursanci poznają również ogólne informacje na temat budowy jachtów.

Dlaczego warto zapisać się na kurs żeglarski?

Kurs żeglarski to z pewnością dobry pomysł dla osób kochających wodę oraz aktywny wypoczynek. Możliwość wypłynięcia na wodę, bycie z dala od innych ludzi to niewątpliwa zaleta żeglugi.

Najlepiej zrobić taki kurs, gdy mamy chwilę wolnego czasu. Bardzo często zapisują się na niego uczniowie czy studenci podczas wakacji.