Dobre węże przemysłowe, czyli jakie?

waz przemyslowy

Skuteczna droga transportowa produktów to podstawa szybkiego działania wszystkich przedsiębiorstw. Wybierając węże przemysłowe, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, by zakup nie zakończył się fiaskiem. Na jakie szczególnie?

Do czego służą węże przemysłowe?

Z trudem idzie wyobrazić sobie sprawne działanie wielu przedsiębiorstw bez węży przemysłowych. Wykorzystywane są prawie wszędzie, bo między innymi w sektorach takich jak:

  • gaz i energia – przenoszenie ropy i gazu z jednej lokalizacji do drugiej;
  • górnictwo – pompowanie chemikaliów oraz wody do i z kopalni;
  • budownictwo – transfer materiałów takich jak beton i piasek;
  • produkcja – transportowanie cieczy, powietrza, gazów, a nawet substancji spożywczych.

Wytrzymują wysokie temperatury i ciśnienie. To dlatego są skuteczną drogą transportową produktów i substancji dla prawie każdego przedsiębiorstwa. Działają wykorzystując tłoczenie lub zasysanie.

Najlepsze węże przemysłowe to te, których specyfika jest specjalnie dobrana oraz dopasowana do codziennych zadań. Przesył czystej wody, a chemikaliów będzie wymagać zupełnie innych parametrów: średnicy, wyściółki, grubości, czy długości. Aby wybrać odpowiedni wąż, najpierw trzeba zapoznać się z ich poszczególnymi rodzajami.

Czym wyróżniają się poszczególne węże przemysłowe?

Podstawowe różnice pomiędzy wężami przemysłowymi to sposób ich działania. Wyróżnia się:

  • ciśnieniowe;
  • tłoczne;
  • ssące;
  • przesyłowe.

Mogą różnić się od siebie rozmiarem, składem materiału; wyściółką, a nawet profilem fałdowania. Co więcej, poszczególne rodzaje mogą mieć szerszy lub węższy zakres ciśnieniowo-temperaturowy. Tym ostatnim najbardziej mogą pochwalić się produkowane przewody hydrauliczne, będące specjalistycznymi wężami przemysłowymi. Z tego względu używa się ich wszędzie tam, gdzie zmiany ciśnieniowe są szybkie, duże i mogą wywołać liczne niebezpieczeństwa. Czyli np. w hamulcach maszyn znajdujących się na halach produkcyjnych.

Szerokie zastosowanie węży przemysłowych jest powodem, dlaczego występują w tylu różnych rodzajach. Najlepsze to te, które są dopasowane do charakteru przedsiębiorstwa, w którym zostaną zainstalowane!