Felgi aluminiowe – o czym pamiętać przy zakupie?

Zamierzasz zakupić felgi aluminiowe? W takim przypadku sprawdź już teraz dostępne oferty online. O czym trzeba pamiętać przy zakupie felg z aluminium? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące ich doboru!

Dlaczego warto kupić felgi aluminiowe?

Wielu kierowców nie decyduje się na zakup felg aluminiowych w obawie o wysokie koszty. Warto jednak wskazać, że tego typu obręcze mają wiele zalet, które powodują, że są one lepsze od tych wykonanych ze stali.

Za zakupem felg aluminiowych przemawiają przede wszystkim poniższe zalety:

 • wysoka wytrzymałość
 • elastyczność i sprężystość
 • sportowy wygląd obręczy
 • wsparcie dla działania układu hamulcowego
 • możliwość użytkowania przez cały rok
 • łatwe czyszczenie

Gdy zatem chcesz zdecydować się na felgi aluminiowe do Citroena – https://felgislask.pl/marki-felgi-aluminiowe-do-citroena/ lub innego samochodu, w takim przypadku należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. O czym trzeba wtedy pamiętać?

Parametry felg aluminiowych

Przy zakupie felg z aluminium należy uwzględnić ich parametry techniczne. Do najważniejszych z nich zaliczane są:

 • Szerokość felgi – oznaczana jest ona w calach, na przykład jako 7,5 cala.
 • Średnica felgi – również jest wyznaczana w calach, na przykład może być to 16 cali.
 • Osadzenie felgi – to parametr ET, który odnosi się odległości powierzchni montażu do powierzchni symetrii obręczy, podawany jest w milimetrach.
 • Rozstaw śrub – określany również jako rozstaw szpilek, ma on duże znaczenie przy montażu felgi i musi być także dopasowany do samochodu.
 • Rozmiary śrub – również dobierane są zależnie od producenta samochodu.

W internecie można znaleźć szeroką gamę różnych konfiguratorów, które pozwalają na łatwe dobranie odpowiednich felg do konkretnego samochodu oraz do używanych w nim opon. Wystarczy wtedy podać informacje o posiadanym pojeździe oraz o oponach, aby konfigurator od razu zaprezentował dostępne modele.

Jaki styl felg aluminiowych wybrać?

Felgi aluminiowe można kupić w wielu wariantach wzorniczych do wyboru. Na co warto się zdecydować?

Najlepiej dopasować wygląd felg aluminiowych do oczekiwanego efektu stylistycznego. Felgi te można kupić w wielu wzorach, dlatego też można łatwo dobrać je do swojego pomysłu na pojazd.

Gdy auto ma uzyskać klasyczny wygląd, najlepiej zdecydować się na felgi z kilkoma symetrycznymi ramionami. Z kolei wtedy, gdy pojazd ma uzyskać sportowy wygląd, warto sprawdzić modele wyróżniające się smukłą, cienką linią. Ciekawym wyborem będą także felgi w kolorach innych niż srebrny, na przykład czarne albo czerwone.

Więcej ciekawych pomysłów można znaleźć już teraz online. W internecie dostępne są także wirtualne „przymierzalnie felg”, w których można przetestować ich wgląd na różnych modelach aut.