Przeprowadzki – Na jakie koszty trzeba się przygotować?

przeprowadzka

Każdy człowiek przenosi się przynajmniej raz w życiu. Może to być przeprowadzka z rodzicami do nowego domu/mieszkania, przeprowadzka na studia czy przenosiny do wymarzonego rodzinnego gniazdka. W tego typu sytuacjach dobrze jest postawić na sprawdzone firmy przeprowadzkowe. Dzięki temu sam proces przeprowadzki przebiegnie bardzo sprawnie.

Co wchodzi w koszt usługi przeprowadzkowej?

Decydując się na wynajęcie firmy przeprowadzkowej, warto wiedzieć co wchodzi w skład ceny. Przeprowadzki w Krakowie cennik dostosowany jest do potrzeb klienta. Czasem jest to wynajęcie pomocy w znoszenie i wnoszeniu sprzętu, a czasem kompleksowa usługa zabezpieczenia mienia, zniesienia, wniesienia i transport specjalnym samochodem. Należy pamiętać, że w dużym procencie, w skład ceny usługi przeprowadzkowej, wchodzi koszt transportu.

Najczęściej liczony jest od kilometra. W skład ceny wchodzi także ilość osób, które będą potrzebne. Im więcej osób i dłuższy czas przewożenia mienia, tym cena szybciej wzrasta. Dodatkowo płatne jest zabezpieczenie mebli. Jeśli nie posiadamy własnych materiałów do tego celu, wówczas cena ostateczna może wzrosnąć. Wiele firm świadczy także dodatkowe usługi, takie jak: demontaż, a następnie montaż mebli w nowym mieszkaniu, ustawienie mebli we wskazanym miejscu, sprzątanie, które polega na utylizacji materiałów użytych do zabezpieczenia.

Pamiętajmy, że im trudniejsze warunki i im więcej rzeczy do przewiezienia, tym dłużej potrwa przeprowadzka, a ceny liczone są za godzinę pracy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Niezależnie czy to przeprowadzki biur w Krakowie czy przeprowadzka do nowego mieszkania/domu, do tego procesu należy się odpowiednio przygotować. Kluczem do sukcesu w przeprowadzce jest odpowiednie zaplanowanie działań. Warto spisać jakie wyposażenie będziemy zabierać ze sobą, a także ustalić jak meble będą ustawione w nowym miejscu. Co ważne, aby tanio się spakować, nie musimy kupować kartonów, można skorzystać z tych z odzysku. Warto zaplanować, by do nowego miejsca nie zabierać ze sobą rzeczy, które są nieprzydatne.